Posty

Wyświetlam posty z etykietą Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Demoniczne maski Pauli Idzikowskiej

Obraz
4. Wymiar – Międzypokoleniowa Przestrzeń Twórcza w Ostrowcu Świętokrzyskim zapełniła się w czwartek, 28 maja 2026 roku, wszelkiego rodzaju strzygami, wiedźmami i innymi tego rodzaju stworzeniami. A wszystko to za sprawą wystawy Pauli Idzikowskiej „Poza (…) strachem. Demony słowiańskie”. Paula Idzikowska przedstawia swoje maski. Fot. Krzysztof Krzak Paula Idzikowska pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, jest absolwentką tutejszego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, gdzie rozwijała sw oje uzdolnienia pod kierunkiem artysty Marcina Jedlikowskiego mającego wyjątkowo szczęśliwą rękę do wyławiania plastycznych talentów . Wystawa prezentowana w galerii prowadzonej przez Biuro Wystaw Artystycznych i Centrum Rozwoju Lokalnego jest pokłosiem jej dyplomu licencjackiego na kierunku sztuka mediów w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Maski na tle projekcji wideo. Fot. Krzysztof Krzak - Moja praca jest próbą powrotu do doświadczeń lęku z dzieciństwa oraz nadania im materialnej formy. Punktem wy...

Poznań, Warszawa - wspólna wystawa (w Ostrowcu Świętokrzyskim)

Obraz
  Na przełomie stycznia i lutego ubiegłego roku w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych prezentowana była (ze względu na pandemię – wirtualnie) wystawa „Razem i osobno” Sławomira Marca i Marcina Berdyszaka. 4 marca 2022 roku obaj profesorowie otworzyli w Ostrowcu Świętokrzyskim ekspozycję prac swoich studentów. Na wystawie "Osobno i razem". Fot. Krzysztof Krzak Ekipa prof. Marcina Berdyszaka. Fot. Krzysztof Krzak Bieżąca, już stacjonarna wystawa, symbolicznie w tytule „Osobno i razem” nawiązuje do tej sprzed roku. Prezentowane są na niej prace trzydziestu młodych twórców, którzy swoje nauki pobierali lub wciąż studiują na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie Pracownię Rzeźby i Działań Przestrzennych prowadzi prof. Marcin Berdyszak (podczas wernisażu w Ostrowcu Świętokrzyskim towarzyszył mu dr Tomasz Drewicz )i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w „Wytwórni Obrazów” Pracowni Malarstwa prowadzonej przez prof. Sławomira Marca . W kolejnoś...